5 סיבות ללמוד סייבר

במרחב הדיגיטלי העצום של המאה ה-21, נוצר יקום מקביל שבו האפשרויות נראות בלתי מוגבלות. התחום הבלתי מוחשי הזה, המכונה מרחב סייבר, הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו, ומעצב את האופן שבו אנו מתקשרים, עובדים וחווים את העולם.

מדינת ישראל כמו מדינות רבות בעולם, נמצאת בחזית בכל הקשור לתחום הסייבר, ומתמודדת בכל יום עם אתגרים חדשים העומדים בפניה ועם ניסיונות התקפה בלתי פוסקים מצד גורמים עוינים. זו בדיוק הסיבה שבגינה הביקוש לאנשי סייבר מומחים בתחום הוא פשוט עצום. מעבר לביקוש הגדול, יש עוד מגוון רחב של גורמים שבגינם רבים מבקשים לעשות הסבה מקצועית לתחום. אז למה לימודי הסיייבר כל כך מבוקשים? כל התשובות לפניכם.

 

אתגר מקצועי

נפתח בשורה התחתונה ונגיד שסייבר זה תחום לא פשוט, מאוד מאתגר ומרתק, הן מבחינת הלימודים של התחום והן מבחינת העיסוק בו. זה מאתגר ומעניין מאוד לעסוק בתחום מתפתח שמספק מענה לתעשיות הכי מתקדמות בשוק ולא פחות חשוב מזה, להוות עבורן מגן שעומד בחזית ושומר עליהן מפני התקפות זדוניות מבחוץ. העולם האינטרנטי הפך למסוכן היום, יותר מתמיד, ארגון שלא ידע איך להתגונן מפני הסכנות פשוט ימצא את עצמו סופג פגיעות לא פשוטות, עם השלכות עתידיות קשות. לכן, זה לא באמת משנה איזה תפקיד תמלאו, אתם הולכים להיות בורג מרכזי בכל ארגון שבו תעבדו ולהרגיש את האתגר והאחריות שיש על הכתפיים שלכם.

 

תפקיד עם משמעות ושליחות

מעבר לאתגר הגדול שיש בתחום הסייבר, אנחנו מדברים פה על תפקיד עם משמעות אדירה ותחושת שליחות עוצמתית. בכל תפקיד שתבצעו, בין אם מדובר בסייבר הגנתי או התקפי, אתם הולכים לבצע תפקיד מפתח שדורש הבנה רוחבית בארגון. מגן סייבר חייב להכיר לעומק את הארגון שבו הוא עובד, את הנכסים השונים שלו ואת המרכיבים הטכניים שלהם. במיוחד בתפקידי ההגנה, אתם הולכים להשתלב בתפקיד שנוגע בליבת הארגון שלכם ולכן תדרשו להפגין יכולות מקצועיות גבוהות, ראש גדול ואחריות.

 

ביקוש גדול לעובדים

המאה ה-21 הייתה עדה לעלייה חסרת תקדים בביקוש לאנשי מקצוע בתחום אבטחת סייבר, המכונים לעתים קרובות "אנשי סייבר". בעולם המקושר של היום, שבו הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, הצורך להגן על מידע רגיש ולהגן מפני איומי סייבר הפך לעליון. מתאגידים רב לאומיים ועד ארגונים ממשלתיים ואפילו משתמשים בודדים, כולם מחפשים את המומחיות של אנשי סייבר כדי לחזק את ההגנה על המערכות הטכנולוגיות שלהם.

עם האופי ההולך ומתפתח של פשעי סייבר והתחכום ההולך וגובר של האקרים, הדרישה לאנשי מקצוע מיומנים שיוכלו להילחם ביעילות באיומים הללו זינקה שחקים. מכיוון שעסקים ויחידים כאחד מכירים בהשלכות הפוטנציאליות של מתקפת סייבר, ההשקעה בכישרון אבטחת סייבר הפכה לעדיפות עליונה. הביקוש לאנשי סייבר ממשיך לגדול, ויוצר מגוון עצום של הזדמנויות קריירה בתחום המתרחב במהירות.

 

תנאי שכר גבוהים

הביקוש הגדול לאנשי סייבר מוביל לשכר ממוצע גבוה לעובדים בתחום. מתוך הנתונים שאסף שוק ההייטק הישראלי עולה כי המשכורת של אנשי הסייבר עולה בהתמדה ב-3 שנים האחרונות בשיעור של בין 1.5% ל-5% בשנה. זו בדיוק הסיבה שבגינה המוני צעירים בוחרים לעשות הסבה לתחום הזה, שהוא גם ענף מרתק וגם מתגמל. חשוב לציין, השכר הוא אינו הפרמטר המרכזי שגורם לאנשים לבחור בתחום, אך בשילוב של הפרמטרים האחרים שכבר ציינו, אין ספק שמדובר בשילוב מנצח.

 

מגוון תפקידים ואופציות קידום

תחום הסייבר הוא תחום מגוון מאוד והוא כולל מגוון רחב של תפקידים שאותם תוכלו לבצע, בהתאם להתקדמות שלכם. המשרות בתחום הסייבר נחלקות למשרות ניהוליות ולמשרות טכניות, כך שתמיד תוכלו גם להתקדם לניהול, למלא תפקיד של CTO של חברה ועוד. תוכלו תמיד לעבור בין תפקידים שלהם יש אופי שונה, לעבוד לדוגמא בתפקיד שכל מהותו הוא הגנה על מערכות ולעבור למשל לתפקיד של מפתח אוטומציות בתחום.

 

לימודי סייבר סקיוריטי - מגוון תפקידים ואופציות קידום

 

מה אנחנו עושים ב-Infinity Labs R&D?

אנחנו רוצים ללמד אתכם ללמוד את עולם הסייבר דרך הידיים, כדי שתוכלו לעבוד במגוון רחב של משרות בתחום. תכנית ההכשרה ל-Cyber Research Experts מספקת גישה הוליסטית למגוון רחב של תחומים בעולם הסייבר. הלמידה מעניקה הבנה של מתודולוגיות שונות וחשיפה מקיפה לטכנולוגיות, טכניקות וכלים רלוונטים למגוון רחב של יישומי סייבר.

תכנית ההכשרה הוקמה על ידי מומחים מובילים בתעשייה בעלי יותר מ-30 שנות ניסיון בתחום, וזאת על מנת להעניק לכם את היכולת להבין גם את הטכנולוגיה וגם את המתודולוגיות של תחומי הסייבר השונים. ההכשרה מעשית, ממוקדת ומבוססת על פענוח והתמודדות עם מקרים אמיתיים שקרו בישראל ובעולם.

תכנית ההכשרה כוללת בין השאר: כתיבת קוד, רשתות, אבטחה, טכניקות תקיפה, טכניקות הגנה, זיהוי תקריות, ניתוחן ולמידה דרך הידיים כיצד להתמודד איתן בזמן אמת.

בסיום ההכשרה תוכלו לדלג בין טכנולוגיות ותפקידים של ל-Cyber Research Experts מהמובילים בתחום ותוכלו להתחיל לעבוד באחת מ-300 חברות מהמובילות בתעשייה במשרות הדורשות 2-3 שנות ניסיון.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
CISO: קצין אבטחת מידע הראשי

אתגר של CISO: שמירה על הרשת בקרב אנשי IT פנימיים

בנוף הדיגיטלי המקושר של ימינו, ארגונים מסתמכים במידה רבה על תשתית הרשת שלהם כדי לנהל פעולות עסקיות ביעילות. עם זאת, תלות מוגברת זו בטכנולוגיה מביאה גם סיכונים משמעותיים כאשר איומי

מושגי בסיס בתחום הסייבר - כופרה, נוזקה ומה שביניהן

סייבר: מילון המונחים המלא

תחום הסייבר כולל לא מעט מונחים טכנולוגיים שלרובנו הם ממש לא פשוטים להבנה. הכנו לכם מילון מונחים מלא שיסייע לכם להתמודד עם מושגי הבסיס בתחום ולהתמצא קצת יותר בהבדלים בין

אילו תפקידים קיימים בתחום הסייבר

סייבר: אילו תפקידים קיימים בתחום הסייבר ומהן האופציות שלכם?

בסיום העשור הראשון של המאה ה-21, עולם הטכנולוגיה והתקשורת עבר שינויים עצומים ומהירים. האינטרנט הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו, והתקשורת הדיגיטלית הפכה לשגרתית ומהירה. עם התפתחות הטכנולוגיה, התפשטו גם איומי