מפתח להצלחה: מה הכישורים הנדרשים ממפתח תוכנה מקצועי?

פיתוח תוכנה הוא אחד מהמקצועות המבוקשים ביותר בתעשיית ההייטק. המפתחים נמצאים בחוד החנית של התעשייה, התפקיד שלהם נחשב ליוקרתי וגם השכר בהתאם. יחד עם זאת, אם בעבר חברו ההייטק חיפשו Code Monkeys שישבו מול המחשב כל היום ויכתבו קוד מבלי להביע עניין בסביבה, הרי שהיום ראשי הצוותים והמגייסים מחפשים פונקציה שהיא הרבה יותר שלמה ואיכותית. אז אילו תכונות ידרשו מכם על מנת להיות מפתחי על? כל התשובות לפניכם.

 

יכולת למידה עצמית

מפתח על הוא מפתח בעל משמעת עצמית שבזכותה הוא ישתפר כל הזמן. סביר להניח שברוב המקרים לא יאכילו אתכם בכפית ולא יובילו אתכם יד ביד בדרך לפתרון הבעיה או האתגר שאותו אתם חווים. זה אומר שעליכם לדעת לחקור לבד, ללמוד, לדעת לשאול את השאלות הנכונות, לנסות ולטעות, לקחת נושא ולפרק אותו בעצמכם עד שתרגישו שאתם מספיק בטוחים לספק לו מענה. ראשי צוותים בחברות ההייטק רוצים לעבוד עם מפתחים עצמאיים שאפשר לסמוך עליהם, עובדים אחראיים שיעשו הכל על מנת לספק את הפתרונות בעצמם.

 

יכולת עבודה בצוות

מפתח תוכנה מקצועי נדרש להפגין יכולות של עבודת צוות. נכון, אמנם לא מעט מהעבודה של מפתח התוכנה כרוכה בכתיבת קוד מול המחשב, אך עבודה בשיתוף פעולה מלא עם שאר חברי הצוות היא חלק בלתי נפרד מיום העבודה שלו. כך מפתח התוכנה יוכל לשאוב רעיונות מהקולגות שלו, ללמוד מהם, לקבל פידבקים על העבודה שלו וכתוצאה מזה פשוט להיות מפתח מקצועי יותר.

 

לראות את התמונה הכוללת

אם בעבר חברות ההייטק חיפשו מפתחים שיכתבו מקסימום קוד במינימום זמן, הרי שהיום הם מחפשים פונקציה שלמה הרבה יותר שרואה את התמונה הכוללת לנגד עיניה. מפתח התוכנה צריך להיות חלק מהחזון של החברה ולהביא אותו לידי ביטוי בקוד שהוא כותב. בסופו של דבר, החזון הזה יבוא לידי ביטוי גם במוצר שאותו הוא מפתח. החיבור לחזון של החברה יעזור למפתח התוכנה לשאוף למצוינות ולהרגיש חלק בלתי נפרד מהמוצר שאותו הוא מפתח ולהרגיש כאילו זה הבייבי שלו.

 

כושר התמדה

זה נכון שהתכונה הזו חשובה מאוד בכל תפקיד שתמלאו, אך אין ספק שבתחום פיתוח התוכנה מדובר בתכונה שהיא מפתח להצלחה. תמיד צריכה להיות בכם התשוקה להתמודד עם אתגרים לא פשוטים במהלך העבודה, אחרת אתם פשוט לא תשרדו ומפתחי תוכנה אחרים יבלטו ביחס אליכם. אם אין לכם את התשוקה וכושר ההתמדה לצלוח משברים, זה פשוט לא ילך.

 

יצירתיות פורצת גבולות

זה לא סוד שרוב מפתחי התוכנה הם אנשים אנליטיים בעלי חשיבה לוגית. יחד עם זאת, אם אתם רוצים להיות מפתחים מקצועיים בעלי ערך מוסף ביחס למתכנתים אחרים, אתם צריכים להיות יצירתיים. בסופו של דבר, מתכנת על הוא לאו דווקא זה שיודע לקודד הכי טוב, אלא כזה שפורץ את גבולות הדמיון ומביא אותם לידי ביטוי במוצר שאותו הוא מפתח.

 

אחריות והגדלת ראש

זה לא משנה באיזו חברה תעבדו, אם אתם רוצים להיות איכותיים ומוערכים אתם צריכים לקחת אחריות על העבודה שלכם. מה זה אומר בפועל? לדוגמא, כשאתם כותבים קוד אתם צריכים לכתוב אותו בצורה כזו שגם המתכנת הבא שיקרא אותו, כן, אפילו זה שיחליף אתכם בתפקיד עוד כמה שנים, יוכל להבין ולצלול לתוכו בקלות. בנוסף, מפתח על הוא כזה שלא מפחד לקחת אחריות על הקוד שהוא כתב, ללמוד, לשפר את עצמו, להפיק לקחים מהפידבקים ולשפר את עצמו כל הזמן.

 

חשיבה לוגית

אין ברירה, בסופו של דבר אתם צריכים את התכונה ההכרחית הזו אם אתם רוצים להיות מפתחי תוכנה בתעשייה. כל שפות התכנות שתלמדו או תעבדו איתן, כמו שפת C, C++, ג'אווה או כל שפת תכנות אחרת, דורשות חשיבה לוגית. נכון, גם אם בבסיס שלכם אינכם בעלי חשיבה לוגית, תוכלו לאמץ אותה עם הזמן. יחד עם זאת חשוב לציין שסביר להניח שתתקלו באתגרים יותר גדולים בדרך, ביחס למפתחים בעלי חשיבה לוגית בבסיס שלהם.

 

אילו תכונות ידרשו מכם על מנת להיות מפתחי על?

 

להגיע לכל מקצועות הפיתוח בהייטק דרך הכשרה ממוקדת אחת

אינפיניטי מכשירה בוגרי מדעים מדויקים והנדסה *על חשבונה* ודואגת לכם למשרת פיתוח מלאת משמעות בסוף ההכשרה. באמצעות מתודולוגיה ייחודית שפיתחנו באינפיניטי, אשר מעבירה את הפוקוס מ"נושא הלימוד" ל"דרך הלימוד", אנחנו מעניקים לבוגרים שלנו כלים אוניברסליים, חוצי טכנולוגיות וזמן. הכלים הללו מאפשרים להם להיות רלוונטיים, מעודכנים ולבנות קריירה איתנה בתחום פיתוח התוכנה, שאינה תלויה בדבר מלבד המנוע הפנימי שלהם.

במסלול ההכשרה לפיתוח תוכנה תקבלו הכשרה מעשית אינטנסיבית ומעמיקה, הכוללת למידה מעמיקה של ארכיטקטורת התוכנה, תרגול Hands-On, עבודה עצמאית ועבודה צוותית בליווי של Tech Leaders מקצועיים.

במקום ללמוד שפה או טכנולוגיה אחת ולתרגל קצת קידוד, אתם תתמקדו במה שראשי צוותים בהייטק באמת מחפשים בעובדים שלהם, שזה למעשה כל התכונות שציינו במאמר. מאז ועד היום, השיטה הייחודית Infinity Mentored Social Learning (IMSL™️) מיושמת בהצלחה רבה עם כ-2,000 בוגרים שעובדים בתפקידי מפתח במאות חברות הייטק וסטארטאפים בישראל.

המודל העסקי שלנו מבוסס על שותפות: ההכשרה על חשבוננו למתאימים – רק כאשר אתם מתקבלים בהצלחה למשרות פיתוח תוכנה, אנחנו מחזירים את ההשקעה בכם ויכולים לקיים מודל רווח. כלומר, ההצלחה שלנו בהכרח שווה להצלחה שלכם!

המודל הזה תקף לשנתיים, בסופן 95% מהבוגרים שלנו נקלטים בחברה.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
דרושים מתכנתים ללא ניסיון

ניסיון – מה יש בזה שכולם רוצים את זה?

בשוק העבודה התחרותי של היום, אחד הדברים שבוגרי תארים והכשרות מקצועיות נאלצים להתמודד איתו, זו הדרישה הגורפת של מעסיקים לניסיון קודם לטובת קבלה למשרות ג'וניור. בשל הקונפליקט המובנה, רבים תוהים

לימודי פיתוח תוכנה – מדוע כדאי ללמוד, אילו יכולות נדרשות ומהיכן מתחילים

לימודי פיתוח תוכנה – מדוע כדאי ללמוד, אילו יכולות נדרשות ומהיכן מתחילים?

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, תחום פיתוח התוכנה טומן בחובו אפשרויות בלתי מוגבלות. הוא חולש על כל תחומי החיים – טלפונים סלולריים, רכבים, כלי תעופה, מכשור רפואי, פיננסים, חקלאות ועוד

תואר אקדמי או קורס הכשרה מקצועית

תואר במדעי המחשב או הכשרה מקצועית – מה עדיף?

בישראל של שנת 2021, בין יוקר המחייה המטורף, מחירי הדירות שרק הולכים ועולים וההוצאות השוטפות שלא מפסיקות לצוץ, נראה שיש רק דבר אחד שנשאר קבוע – וזה החלום של הישראלים