לימודי פיתוח תוכנה – מדוע כדאי ללמוד, אילו יכולות נדרשות ומהיכן מתחילים?

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, תחום פיתוח התוכנה טומן בחובו אפשרויות בלתי מוגבלות. הוא חולש על כל תחומי החיים – טלפונים סלולריים, רכבים, כלי תעופה, מכשור רפואי, פיננסים, חקלאות ועוד רבים אחרים. בעצם אפשר להגיד שאין כיום תחום שאינו מושפע באופן ישיר או עקיף מהתקדמות הטכנולוגיה ובראשה תחום פיתוח התוכנה. לפיכך, מדובר בתחום נחוץ, פופולארי מאוד, רווחי וכזה שצריך להשתנות ולהתקדם איתו כל הזמן.

 

למה כדאי ללמוד פיתוח התוכנה?

הזדמנות לקריירה יוקרתית ורווחית

הביקוש האדיר למפתחי תוכנה מוכשרים הולך וגובר כל הזמן ומתפשט לעוד ועוד תעשיות. כאשר אתם בוחרים ללמוד תחום שכזה, אתם מציידים את עצמכם בכישורים שהם בביקוש גבוה בעולם הטכנולוגי של היום. הביקוש מוביל לכך שהתגמול עבור עבודה במשרות הללו הוא יוצא דופן והיכולת לפתח קריירה ארוכת טווח גם היא בסבירות גבוהה.

יכולת טובה בפתרון בעיות

תחום פיתוח התוכנה מצריך פירוק של בעיות מורכבות לבעיות קטנות יותר ומציאת פתרונות יעילים עבורן. התהליך הזה מחדד יכולות אנליטיות, חשיבה לוגית ופתרון בעיות. איכויות שיש להן ערך רב גם מחוץ לעולם התוכנה.

יצירתיות וחדשנות

פיתוח התוכנה מאפשר ליכולות אלו לבוא לידי ביטוי ובגדול! כמפתחי תוכנה, יש לכם את הכוח להביא את הרעיונות שלכם לכדי מימוש דרך אפליקציות, אתרי אינטרנט ומוצרים דיגיטליים נוספים. אתם יכולים ליצור פתרונות שישפרו יעילות, ישפרו את החוויה של המשתמש או יתנו מענה ספציפי שדרוש לחברה (Company & Society).

ורסטיליות וגמישות

כישורי פיתוח תוכנה הם ורסטיליים במהותם (הן מבחינה טכנולוגית והן תעשייתית) ויכולים להיות מיושמים בטווח רחב של דומיינים: מתחום הבריאות, דרך פיננסים, בידור ושיווק, תוכנה היא חלק אינטגרלי כמעט בכל סקטור. ורסטיליות זו מאפשרת לכם לחקור תחומים שונים שמתכתבים עם העניין והתשוקה שלכם.

למידה מתמדת ואדפטיביות

תחום פיתוח התוכנה מתקדם ומתפתח כל הזמן עם טכנולוגיות חדשות, שפות פיתוח שמתמזגות ועוד. העשייה בתחום מאמנת את התודעה שלכם להיות בלמידה מתמדת ולפתח סתגלנות. הסתגלנות היא קריטית בעולם שמשתנה כל הזמן ובמהירות רבה ואתם חייבים להיות כל הזמן מעודכנים כדי להצליח בו ולהישאר רלוונטיים להמשך הקריירה שלכם.

שיתוף פעולה ועבודת צוות

פרויקטים בפיתוח תוכנה לרוב נעשים במסגרת של צוותים ומצריכים שיתוף פעולה של אנשים מרקעים מגוונים. כשאתם לומדים פיתוח תוכנה, אתם מפתחים את כישורי התקשורת שלכם, יכולת עבודה בצוות ואת ההבנה של איך עובדים בצורה יעילה בסביבה משותפת ומשתפת. אלו כישורים שחשובים לכל מקצוע בו תעסקו והן להתמודדות חיים יום-יומיות.

הזדמנות ליזמות

למידה של תחום פיתוח התוכנה נותן לכם אופציה להצטרף ליוזמות של אנשים אחרים, לקחת חלק בסטארטאפים בתחילת דרכם או אפילו להקים מוצר או חברה משלכם.

עבודה משמעותית בעלת אימפקט גדול

תחום התוכנה משפיע וישפיע עוד רבות על חייהם של אנשים רבים. כשלומדים את התחום הזה, יש אפשרות לתרום משמעותית לפתרון בעיות ברומו של עולם ולקדם שינוי חיובי בעל ערך רב לחיים של כולנו על כדור הארץ (ואולי גם מחוצה לו) ואף להציל חיי אדם, בהווה ובעתיד.

 

איך תדעו שזה מתאים לכם?

פיתוח תוכנה זהו תחום שבוחרים ללמוד אותו בכל מיני נקודות זמן בחיים: לאחר הצבא, לאחר לימודי התואר או אפילו אחרי 10 שנות קריירה בתחום אחר לחלוטין. אבל חשוב מאוד להבין, למי זה מתאים והאם כל אחד יכול ללכת ללמוד את זה?

מספר מאפיינים שיעלו את הסבירות להתאמה:

 1. חשיבה אנליטית: אם אתם נהנים לפתור בעיות מורכבות, לנתח דאטה ולהפעיל את הראש בצורה לוגית, יכולה להיות לכם התאמה טובה לתחום. יכולות אנליטיות חזקות הן קריטיות כדי לכתוב קוד אפקטיבי.
 2. סקרנות ועקביות בלמידה: התחום מצריך למידה מתמדת בגלל טבעו הדינמי. אם אתם סקרנים באופן טבעי ויש לכם את התשוקה ללמוד טכנולוגיות חדשות ושפות פיתוח מגוונות, תצליחו להישאר מעודכנים ולהסתגל לטרנדים משתנים בתעשייה.
 3. אוריינטציה לפרטים: חשוב מאוד שמפתח תוכנה ישים לב לפרטים כיוון שאפילו הטעות הקטנה ביותר יכולה לגרום לבעיות משמעותיות. תשומת לב לפרטים הקטנים תורמת מאוד ליכולת לכתוב קוד נקי וללא באגים.
 4. שחקנים צוותיים: תחום התוכנה מחייב (כמעט תמיד) עבודה במסגרת צוותית, שיתוף פעולה עם מעצבים, מנהלי פרוייקטים ומפתחים אחרים. אם אתם אנשים עם תקשורת טובה והנכם שחקנים צוותיים, הדבר יעזור לכם מאוד להיות אפקטיביים ולקדם דברים שהפרויקט מצריך מכל האנשים סביבכם.

 

לימודי פיתוח תוכנה – מדוע כדאי ללמוד, אילו יכולות נדרשות ומהיכן מתחילים
לימודי פיתוח תוכנה – מדוע כדאי ללמוד, אילו יכולות נדרשות ומהיכן מתחילים

 

מאיפה מתחילים ללמוד את התחום?

תחילה עליכם להגדיר את המטרות הלמידה – תקבעו מה אתם רוצים להשיג מלימודי פיתוח התוכנה. האם אתם רוצים קריירה שכירה בתחום? האם אתם רוצים ללמוד לטובת מימוש רעיון משלכם? האם הלמידה היא לטובת שכלול וחידוד הכישורים האישיים שלכם?

לאחר שהגדרתם לעצמכם מטרות, כמה שיותר ברורות תוכלו לבחור את הדרך הנכונה לכם. יש דרכים שונות ומגוונות ללמוד פיתוח תוכנה כמו תואר באקדמיה, בוטקאמפ, קורסים אונליין או לימוד עצמי. קחו בחשבון היבטים של צורת הלמידה שמתאימה לכם, התקציב שיש ברשותכם לטובת זה, כמה פעמים בשבוע הינכם זמינים ללמידה ועוד.

לאחר מכן תתחילו ללמוד את בסיס הידע של המקצוע: אלגוריתמים, מבנה נתונים ודרכים לפתרון בעיות. היסודות הללו מעצבים את הבסיס שלכם כמפתחים ושליטה בהם תאפשר לכם להתמודד עם קונספטים מורכבים יותר בהמשך הדרך. תלמדו דרך הידיים – Hands-on, לכתוב המון קוד!! לפתור תרגילים, לעבוד על פרויקטים ואתגרים כדי לוודא את ההבנה ואת היכולת לבצע ברמה גבוהה.

בנוסף, קבלו 3 טיפים חשובים לכל אדם המעוניין להתחיל קריירה בפיתוח תוכנה:

 1. אימוץ גישה של למידה מתמדת: הישארו מעודכנים בטרנדים האחרונים, מסגרות ושפות פיתוח. תחקרו משאבים אונליין, תרגילים ותצטרפו לקהילות של מפתחים כדי להרחיב את הידע שלכם וגם ללמוד מאחרים.
 2. בניית תיק עבודות: הציגו בתוך תיק העבודות פרוייקטים שמראים את היכולות שלכם. הם יהיו יקרי ערך כשתגישו מועמדות למשרות או תחפשו הזדמנויות תעסוקה עצמאיות כיוון שזה מספק את ההוכחה של היכולת והידע הפרקטי שלכם.
 3. שיתוף ויצירת נטוורקינג: קחו חלק בפעילויות של קהילות מפתחים, תגיעו למיטאפים, תשתתפו בהאקתונים ותתרמו לפרויקטים של קוד פתוח. כל אלו חשובים גם כדי לחדד את היכולות וגם כדי לפתח קשרים חשובים בתעשייה.

 

מה אנחנו עושים ב-Infinity Labs R&D?

Infinity Labs R&D חברת מחקר ופיתוח, פיתחה לפני כעשור מסלול קריירה שתחילתו הכשרה על חשבונינו למתקבלים, וסופו במשרות פיתוח אצל אחד מלקוחות החברה. התהליך נשען על מתודולוגיית למידה שפותחה על ידנו, Infinity Mentored Social Learning) IMSL) ששילבה בהצלחה כ-2,000 מבוגריה בתפקידים הדורשים באופן מסורתי 2-3 שנות ניסיון וזאת ללא ניסיון קודם בתחום. עם למעלה מ-200 מחזורים מוצלחים בפיתוח תוכנה, סייבר ו-devops, התוכנית שיתפה פעולה עם כ-300 חברות הייטק, ביטחון וסטארטאפים בישראל אשר חוזרים ומגייסים מאיתנו באופן קבוע.

מסלול הפיתוח שלנו על קצה המזלג:

 1. באינפיניטי תעבדו בקבוצות של 12-14 אנשים, מה שמאפשר לכם ללמוד בסביבת עבודה של צוות פיתוח בתעשייה על כל המשתמע מכך. את הצוות מוביל "מנטור", דמות טכנית בכירה אשר מתפקדת כראש הצוות שלכם.
 2. ההכשרה מדמה עבודה על פרויקטים בסביבת פיתוח: מחקר, תכנון, ביצוע, בדיקות, הערכה עצמית וקבוצתית של עבודתכם. כל זה בסביבת עבודה של צוות פיתוח בתעשייה על כל המשתמע מכך ובהובלת מנטור אשר דוחף אתכם קדימה מבחינת איכות הביצוע והכי חשוב- דואג שתדעו איך לעשות הכל בעצמכם, דרך הידיים ולא תסתמכו על הידע שלו כדי להצליח.  כך, בסוף התהליך, תגיעו לרמת דילוור תעשייתית גבוהה מאוד, עם יכולות אוטודידקטיות מפותחות ותוכלו להתמודד עם כל בעיה ועם כל למידה חדשה בעצמכם.
 3. בסיס חזק הוא המפתח להכל: שפת C, מבנה נתונים, מערכות הפעלה, תקשורת, אלגוריתמים ועוד. ההבנה של יסודות הפיתוח בשילוב עם מתודולוגיה שמעודדת עצמאות מוחלטת בלמידה, יאפשרו לכם להוסיף על הבסיס הזה כל מה שתרצו בעתיד. לאחר מכן יש פיצול להתמחויות – FS או Embedded\RT
 4. שעות פיתוח מעשיות: במהלך ההכשרה יהיו לכם כ-1,800 שעות פיתוח. בערך פי 4 ממה שבוגר תואר במדמ"ח יכתוב במהלך התואר שלו ולכן תתמיינו מראש למשרות הדורשות מספר שנות ניסיון.

 

המודל העסקי שלנו מתבסס על שותפות, שבה כולם יוצאים מרוצים:

אתם – לא משלמים על ההכשרה, עוד במהלכה תתמיינו למשרות אצל אחד מלקוחותינו.

אנחנו – מממנים לכם את ההכשרה ובסופה כאשר אתם מתחילים לעבוד אצל אחד מלקוחותינו, הם (הלקוחות) אלה שמשלמים לנו וכך אנו מחזירים את ההשקעה ומרוויחים מהתהליך.

הלקוחות – מרוויחים את בוגרי אינפיניטי שנותנים מענה מקצועי ואיכותי בליבת הפיתוח שלהם ונשארים לטווח רחוק.

 

לפרטים נוספים והגשת מועמדות >>

לסיפורי הצלחה של בוגרים שלנו >>

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..
Software development - the key to success

מפתח להצלחה: מה הכישורים הנדרשים ממפתח תוכנה מקצועי?

פיתוח תוכנה הוא אחד מהמקצועות המבוקשים ביותר בתעשיית ההייטק. המפתחים נמצאים בחוד החנית של התעשייה, התפקיד שלהם נחשב ליוקרתי וגם השכר בהתאם. יחד עם זאת, אם בעבר חברו ההייטק חיפשו

פיתוח תוכנה - מה זה אומר ומהן האפשרויות התעסוקתיות הגלומות בו?

לעבוד כמפתחי תוכנה

פיתוח תוכנה – מה זה אומר ומהן האפשרויות התעסוקתיות הגלומות בו? תחום הפיתוח הוא מאוד מגוון, כל מפתח צריך מיומנויות אחרות, ידע אחר וכלים אחרים בהתאם למשרה בה הוא עוסק.

תואר אקדמי או קורס הכשרה מקצועית

תואר במדעי המחשב או הכשרה מקצועית – מה עדיף?

בישראל של שנת 2021, בין יוקר המחייה המטורף, מחירי הדירות שרק הולכים ועולים וההוצאות השוטפות שלא מפסיקות לצוץ, נראה שיש רק דבר אחד שנשאר קבוע – וזה החלום של הישראלים