מקטיף פירות לסטארטאפ מבטיח

דוד מספר: “לפני שהגעתי ל- Infinity Labs, לא הייתי קשור כלל לעולם התוכנה. את השירות הצבאי העברתי בחיל הים כמכונאי על דבורה מול חופי עזה. בהמשך עבדתי שנה בחקלאות בגליל ובגולן בקטיף של כל סוגי הפירות (תלוי בעונה). למדתי בישיבה, אך לא עשיתי תואר. אבא שלי בא מעולם התכנות, וגם אני אדם ריאלי, לכן, כשניסיתי לחשוב באיזה כיוון מקצועי ותעסוקתי אני רוצה להתפתח, החלטתי שתכנות זה תחום שמעניין אותי.

התלבטתי איך כדאי להיכנס לעולם ההייטק, התייעצתי כמובן עם אבי, והוא אמר שמהניסיון שלו – כדי להצליח בהייטק לא צריך תואר, צריך להיות טוב. בודקים כמה אתה יודע ולא עם איזו תעודה באת. אז החלטתי לחפש קורס רציני ולא קורס ערב של יומיים בשבוע. קרוב משפחה שלי, שעבר את ההכשרה של Infinity Labs המליץ בחום על התכנית, ומהבדיקות שעשיתי, זו נראתה לי ההכשרה הכי רצינית.

פניתי ל- Infinity Labs וביקשתי להתקבל להכשרה, למרות שלא עמדתי בכל תנאי הסף. בזכות הפסיכומטרי הגבוה שלי (781) ולאחר שעברתי את מבחן ההתאמה התקבלתי.

דוד מספר על תקופת ההכשרה: “היה מאוד עמוס. לומדים המון חומר. לא היה לי פשוט כי לא הייתי מורגל בלימודים בשנים האחרונות, אבל הסתדרתי. מה שתרם להצלחה שלי היו המנטורים מצויינים והחבר’ה בכיתה – אנשים שפשוט כיף להיות איתם. גם שיטת הלימוד מדהימה בעיניי, והתאימה לי מאוד – רוב הלימוד לא נעשה בצורה פרונטלית, אלא קבלת אתגרים/משימות מעניינות ולימוד עצמי עם הכוונה ועזרה מהמנטורים. אני מאמין שזו הדרך הכי נכונה ללמוד. בדרך הזו כל אחד יכול להתקדם בקצב שלו, ושאלה של סטודנט אחד לא מעכבת כיתה שלמה.”

דוד הוא מקרה יוצא דופן בנוף הסטודנטים של Infinity Labs, לכן היה לנו חשוב שישתף אותנו ב- “אני מאמין” שלו, וזה מה שהוא אמר: “אני מאמין שבכל מקום צריך לעבוד הכי קשה והכי טוב, כי זה מה שנותן תוצאות. זה לא משנה אם אתה רץ בשדה עם תרמיל וקוטף פירות או יושב מול מאמרים באנגלית ומנסה להבין פיתוח תוכנה. צריך להשקיע בשביל להצליח במה שרוצים. בעיניי, הקורס של Infinity Labs מצריך השקעה רבה – אבל זה משתלם בסוף.”

היום דוד עובד כמפתח תוכנה במחלקת R&D בחברת סטארט אפ שעוסקת בהגנת סייבר על סנסורים מפני התקפות חכמות. דוד: “זה מקום מדהים! אני הבנאדם העשירי בחברה. יש שם שלושה מפתחים וביחד אנחנו בונים מוצר מהתחלה. מטורף בעיניי להיות חלק מכל זה, ובטח כמשרה ראשונה!”