התיאטרון ישאר תחביב

מגי גדלה בבית עם נטייה הומאנית מובהקת. בתיכון למדה 5 יח”ל של תיאטרון וספרות, ולאחר התיכון למדה תסריטאות, עיתונאות וכתיבה בקמרה אובסקורה. כשהבינה שלא תוכל להתפרנס ממה שלמדה, חיפשה כיוון פרקטי אך יצירתי ובחרה בלימודי טכנולוגיית אינטרנט בבר אילן.

הכיוון האקדמי שבחרה כלל אמנם רק תיכנות בסיסי, אבל באופן מפתיע, זה היה התחום שהכי נהנתה ללמוד. כך שבסוף הלימודים, במקום לחפש עבודה – החליטה לעשות הסבה לפיתוח תוכנה. ממה שמגי קראה באינטרנט, הבינה שתכנית ההכשרה המומלצת ביותר היא זו של אינפיניטי לאבס – ההכשרה אמנם מאתגרת ואינטנסיבית, אבל בסוף הדרך הופכים למפתחים ומגיעים למשרות מעולות.

מגי מספרת: “החודש הראשון היה ממש קשוח – לא היו לי חיים, קשה להיכנס לאינטנסיביות הזו. חוויתי כמה רגעי משבר. אחרי התקופה הראשונית מאוד נהנית פה. מהחודש השני והלאה יש לי רק זיכרונות טובים. מעולם לא עברתי כזה אתגר חשיבתי, יומיומי. לא משעמם… כל יום מתמודדים עם דברים חדשים. מכיוון שמדובר במקצוע לכל החיים – 7 חודשים זה כלום! משתלם להשקיע. לכולם היו רגעים קשים. החוכמה היא לזכור את המטרה הסופית.”

במהלך הריאיון היה למגי מאוד חשוב להדגיש את מידת ההערכה שלה למנטורים: “מקצוענות זו המילה שמאפיינת אותם. יש המון מה ללמוד מהם ואני מתפעלת בכל פעם שאני מדברת איתם.”

נושא שני שמגי הדגישה היה הפן החברתי: “אני יוצאת מפה עם הרבה חברים טובים לחיים – גם כי אנחנו כל היום ביחד – עובדים יחד המון שעות, זה מאוד מחבר. אבל גם בזכות תהליך הגיוס – אתם עובדים ממש טוב בבחירת האנשים הנכונים. כל בנאדם בקבוצה שלי הוא מיוחד – גם מבחינת האיכות, וגם בתחומי העניין מחוץ להכשרה. האנשים פה משהו משהו!”

מגי מספרת שהתקופה של הראיונות, בסוף ההכשרה, גם הייתה מאתגרת: “הסטודנטים צריכים להיות דרוכים ומוכנים לראיונות מידי יום, אבל התמיכה בתהליך מאוד עוזרת – יש צוות שמתאים לי את החברות הנכונות, שדואג להעביר את קורות החיים שלי, להתקשר, להזמין – אני רק צריכה להגיע מוכנה.” בימים הקרובים מגי תתחיל לעבוד בחברה שמפתחת מכונות לבדיקת שבבים, והיא מאוד נרגשת ומצפה להתחלה בסביבה חדשה של הייטק…

לסיום, מגי החליטה להשאיר את התחום ה”רומנטי” שלמדה כתחביב – לצפות בהצגות בערב, לקרוא ספרים בבית, מעבר לזה – אולי בפנסיה. כרגע היא זקוקה לאתגר שונה, ומרגישה הקלה שמצאה כיוון שגם נותן לה עניין, גם ביטחון תעסוקתי וגם שכר נאה.