לחוות את אינפיניטי גם מהצד השני

ענת למדה כלכלה ומדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון. לימודי הכלכלה היו מהנים, אך היה לה ברור שהיא רוצה לעבוד בפיתוח תוכנה. לאחר סיום התואר ניסתה למצוא עבודה מעניינת בהייטק, וכמו רבים אחרים – לא הצליחה בגלל חוסר ניסיון. ענת בקושי זומנה לראיונות עבודה…

במהלך חיפושי העבודה נתקלה בפרסום של Infinity Labs R&D, והחליטה להגיע ליום התאמה.

“כשעברתי את המבחנים לאינפיניטי לאבס, היו חברים ובני משפחה שאמרו לי שכבר יש לי תואר, ולכן לא צריך את זה, ושעם עוד קצת סבלנות והתמדה אצליח למצוא עבודה בעצמי. אבל אני הרגשתי שבאמת אין לי מספיק ידע, ושההכשרה באינפיניטי תעזור לי להעמיק את ידיעותיי. היה לי חשוב להגיע מוכנה לעבודה, כדי להצליח יותר בקריירה, ורציתי גם לפתוח עוד דלתות – להגיע לחברות שאין לי שום דרך להגיע אליהן לבד. תוך חודש בלבד בהכשרה הרמה של אנשים שהגיעו ללא ידע כלל בפיתוח השתוותה לרמה שלי, ומאותו רגע צמחנו יחד.”

ענת החלה בהכשרה ב-2015 ועדיין זוכרת את האינטנסיביות והקושי שבפיתוח מהבוקר עד הלילה, אבל כששאלנו אותה איך היא מסכמת את התקופה המאתגרת, היא ענתה: “היה ממש כיף – הרגשנו שכל הקבוצה יחד, באותה סירה, אחד בשביל השני, עזרנו אחד לשני. אוירה מאוד טובה של חברות וסיפוק. כל דבר קשה שעוברים ומצליחים בו – נותן תחושת סיפוק אדירה.”

מסיום ההכשרה ועד לרגע כתיבת שורות אלה, ענת עובדת בחברת הייטק מובילה, בתחום הרכב, כמפתחת JAVA, ומאוד מרוצה מהתפקיד. לאחרונה חזרה לאינפיניטי, עם ראש הצוות שלה, על מנת לגייס עוד מפתחים לצוות.

ענת מסכמת: “אני יודעת שיש הרבה אנשים שרוצים לעשות את השינוי הזה, וחושבים על חצי השנה של ההכשרה, בה עוצרים את החיים – בלי עבודה, בלי משכורת, בלי זמן לחברים. שווה לעשות את זה כי אין הרבה הזדמנויות לעשות משהו שמשפיע ככה לטובה על כל החיים.”