לקפוץ למים העמוקים ולא רק “לזרום” עם החיים

מרינה למדה הנדסת תעשייה וניהול ומערכות מידע באוניברסיטה הפתוחה, ועבדה במקצוע בכמה חברות גדולות (פלאפון, בנק הפועלים ועוד). במסגרת תפקידה עבדה רבות עם מתכנתים. הממשק הזה מצד אחד גרם לה לתסכול, כי לא הבינה את כל מה שהם עשו/דרשו, ומצד שני סיקרן אותה להיות “בצד השני”, ותחום הפיתוח קסם לה, ואפילו היה לה חלום – שעד גיל 30 תבדוק את עולם התיכנות.

לא קל לקום ולנטוש קריירה של עשור, עם משכורת גבוהה, תנאים מצוינים ומעמד. כדי לעשות צעד כזה צריכים להיות בטוחים בכיוון החדש. לכן מרינה החליטה לבדוק עד כמה היא באמת מתאימה לעולם הפיתוח, ונרשמה לקורס front end. במהלך הקורס ממש חיכתה לחזור הביתה ולקודד. כך הבינה שעליה לעשות את השינוי המתבקש. היא חיפשה מסגרת רצינית, מקצועית ומקיפה, וכשגילתה את Infinity Labs R&D פנתה לחברים מתחום הפיתוח עם סילבוס התכנית ושאלה לדעתם. כולם היו תמימי דעים שאלה בדיוק הנושאים שצריך לדעת כדי להשתלב באופן מיטבי בעולם הפיתוח בהייטק.

מרינה הגיעה ליום התאמה באינפיניטי ומאוד התרשמה – משיטת ההכשרה, מהמנטורים ומהצוות. היא מאמינה בלמידה עצמית, בליווי אנשי מקצוע (לכן גם למדה באוניברסיטה הפתוחה).

בתחילת ההכשרה הייתה תחושה של “טירונות”, עם “מפקדת” (-מנטורית) קשוחה. מרינה מצאה את עצמה יושבת מול המחשב עד אמצע הלילה. תחושה של “אין חיים”. אבל אז חלה אצלה תפנית: “נזכרתי שעשיתי את זה כי אני מאמינה במטרה, ואם זה מה שצריך כדי להיות מתכנת – זה מה שאעשה. חצי שנה זה זמן קצר”. אחרי 3-4 שבועות הרגישה קפיצת מדרגה בהבנה, כל יום חיכתה ליום המחרת כדי לוודא שמה שהיא כתבה עובד, ושורות הקוד אכן עבדו! הדברים שלמדה ניבנו אחד על גבי השני, וליווי המנטורים העצים את חוויית הלימוד. התיסכול הפך לסיפוק והייאוש לתחושת עוצמה ומסוגלות.

כיום, לאחר שהתקבלה למישרת פיתוח בסטארט-אפ חלומי, בתחום אבטחת המידע, מרינה מרגישה שהגשימה את החלום שלה, והיא קוראת לכל מי שיש לו משיכה לתחום הפיתוח – “צריך לקפוץ למים העמוקים וללכת על זה, כדי לא להצטער שרק “זרמת” עם החיים. אסור להיתקע בתחום שמתחילים בו, רק כי כבר התחלת. לפעמים אתה צריך להוביל את עצמך לתחומים חדשים, ולא לתת לחיים להוביל”. ולכל מי שהתחיל כבר את ההכשרה היא אומרת – “אם בתחילת ההכשרה היו אומרים לי שהכל יהיה בסדר – היה לי קשה להאמין. בשבועיים הראשונים חשבתי אפילו לפרוש ולחזור לעבודה הבטוחה שהייתה לי בבנק. אבל צריך לנשום עמוק ולהמשיך הלאה. ההתחלות תמיד קשות, אבל זה היה שווה את זה!”