אינפיניטי לאבס – הזדמנות של פעם בחיים

אביתר, ילד טוב ירושלים, נולד בעיר הבירה וחי באפרת. כשהשתחרר מהצבא החליט ללכת אחר הלב, וללמוד ארכאולוגיה והיסטוריה, אך אמרו לו שאין בזה עבודה ושכנעו אותו ללמוד חקר כדור הארץ…

לאחר שסיים תואר ראשון באוניברסיטה העברית, ולא מצא עבודה, המשיך לתואר שני בהידרולוגיה וגילה שגם בזה אין עבודה. כששלח קורות חיים אפילו לא ענו לו… על פניו זה נראה שהתחומים הללו מאוד מתפתחים כיום בישראל – מוצאים גז, יש סיכוני רעידות אדמה, אבל הארץ קטנה והמישרות המעניינות תפוסות.

אביתר ניסה את מזלו ביריד תעסוקה באוניברסיטה, ושם פגש את נציגי אינפיניטי לאבס, מכיוון שהתנסה בפיתוח במאטלב בתואר השני – “נדלק” על הקונספט של אינפיניטי, הגיע ליום התאמה, נהנה מהאתגר שבמבחנים, עבר והתחיל בהכשרה.

“אני מרגיש שניצלתי הזדמנות של פעם בחיים, שלא הייתה חוזרת. ההכשרה טסה, אין זמן לנשום – הכל פה מאוד אינטנסיבי ומאתגר (בקטע טוב). אני מרגיש שרק אתמול התחלתי, ופתאום היום אני אחרי 7 חודשים כאן וכבר מתחיל לעבוד.

ההכשרה נותנת המון כלים. למדתי דברים שלא ניתן ללמוד בתואר במדעי המחשב, וקודדתי בכמות שב-3 שנות תואר לא הייתי מקודד, וכל זה באווירה נעימה. בזכות הסינון הקפדני יש כאן אנשים מאוד איכותיים, שיהיה לי ממש קשה לעזוב. אינפיניטי היא כמו בית. בחודשים האחרונים הייתי פה הרבה יותר שעות מאשר בבית האמיתי שלי.”

אביתר התראיין ל-4 חברות ועבר ראיון ב-3. הוא בחר בתפקיד פיתוח בקבוצת תשתיות אנדרואיד במוסד פיננסי טכנולוגי מוביל, ומאוד מרוצה מהתפקיד שקיבל.

שאלנו את אביתר אם הוא ממליץ לחבריו על התכנית וזה מה שהוא ענה לנו: “אני מזהיר מהקושי. זו תקופה קשוחה, וצריך מאוד לאהוב את התחום. אבל אם מישהו חושב שזה מה שמתאים לו, אם מישהו לא מרוצה ממה שלמד – אסור לפחד מהקושי וממה שאנשים יחשבו ויגידו – זו הזדמנות שלא תחזור. התואר שנלמד הוא בעל ערך, כי מקבלים באקדמיה כלים שעוזרים להתקבל להכשרה ולהצליח בה. אין לי ספק שבטווח הארוך משתלם לעשות הסבה.”