דלתות לא נפתחות מעצמן

“תואר בפיזיקה” נשמע כמו משהו איכותי ויוקרתי. מרחוק זה נתפס כמו מקצוע שרק יחידי סגולה, חכמים ומוכשרים יכולים ללמוד, ובטח חוטפים אותם בסיום התואר. כשברק למד פיזיקה בבר אילן, הוא גם הניח שלאחר התואר ימצא עבודה ויפתח קריירה בתחום בו בחר. אולם גילה להפתעתו שלמשרות המעטות שיש, צריך ניסיון ותארים מתקדמים. לדבריו, “בוגר תואר ראשון בפיזיקה ללא ניסיון לא שווה כלום”.

מה עושים במצב כזה?

מכיוון שברק למד גם פיתוח תוכנה במהלך התואר, ואהב את התחום, הוא ניסה למצוא עבודה גם בזה – ולא הצליח (שוב – מחוסר ניסיון). במהלך חיפושיו נתקל במודעה של אינפיניטי, באחד מאתרי הדרושים, וכך התגלגל לתכנית ההכשרה.

ברק מספר: “התואר בפיזיקה היה מאוד קשה, אך הלימודים באינפיניטי היו אינטנסיביים וקשים עוד יותר. מצד שני – הרמה המקצועית של המנטורים מדהימה, הקבוצה שהייתי בה הייתה טובה ומגובשת כך שנעזרנו זה בזה, ובזכות הקשר בינינו ההכשרה עברה באופן טוב ונעים. בהסתכלות על העתיד – הרגשתי שזו השקעה נכונה. מסתבר שבעולם האמיתי הדלתות לא נפתחות מעצמן, ואינפיניטי פתחה עבורי דלת משמעותית. יש לי כמה חברים שעברו את אותו מסלול שאני עברתי ומאוד מרוצים. זה נראה פתאום מסלול טבעי”.

לקראת סיום ההכשרה ברק עבר מיונים קפדניים לחברה בטחונית מובילה, ובסופם התקבל למישרת פיתוח מרתקת ומאתגרת במיוחד, והוא מסכם: “העולם הולך לקראת תכנות, ומי שאין לו תואר במדעי המחשב או ניסיון בתכנות, כמוני – נמצא בבעיה גדולה. אז אם אתה חושק בתחום ההייטק, יש לך גישה ומוטיבציה – אני ממליץ בחום להגיש מועמדות לאינפיניטי”