לא מפחד משינויים

א

א’, בן ה-35, הוא דוקטור לפיסיקה תיאורטית מאוניברסיטת בן-גוריון.

לאחר הלימודים עבד באוניברסיטה ובמקביל חיפש עבודה בתחום שלמד. הוא הופתע לגלות שבכל תפקיד שעניין אותו דרשו ידע וניסיון בתכנות ואלגוריתמיקה, ולא היה לו הידע הזה.

בחיפושיו אחר אפשרות להשלים את החוסר שמע על האפשרות להסבה לפיתוח תוכנה ב-Infinity Labs R&D, הצליח לעבור את מבחני הכניסה והצטרף להכשרה. בתקופה בה עבר את ההכשרה לא היה לנו עדיין סניף בחיפה. למרות הקושי הלוגיסטי בנסיעה יומיומית מחיפה לרמת-גן, ולמרות האתגר שבהכשרה עצמה, הוא סיים בהצלחה.

א’ משתף: “ההכשרה הייתה מעניינת. אני מורגל בעבודה עצמית, אבל ההכוונה והמיקוד שקיבלתי מהמנטורים עזרו לי מאוד. בסוף כל שלב של ההכשרה היה תרגיל מסכם שסייע בביסוס החומר.

בשנה האחרונה אני עובד בחברה ביטחונית בצפון, בתפקיד של פיתוח אלגוריתמים. החברה מעולה, התפקיד מעניין, האנשים סביבי איכותיים, ואני אפילו הצלחתי לקבל תפקיד קרוב לבית (שזה לא טריוויאלי למי שגר בצפון). אני עובד לצד אנשי פיתוח עם 5-10 שנות ניסיון ומרגיש שיש לי ידע הרבה יותר נרחב מאשר להם. חלק מהדברים שאני יודע הם שכחו, ואת חלקם כלל לא למדו.

גם היכולת שקיבלתי בהכשרה, לעבוד בסביבות פיתוח שונות משרתת אותי בתפקיד.

ההמלצה שלי היא לא לפחד משינויים ולא להיות מקובעים על מה שלמדנו באקדמיה. תמיד שווה לבחון כיוונים חדשים, זה יכול להפתיע לטובה!”