להיות בחזית המהפכה התעשייתית הרביעית

רן פרוש

רן פרוש הוא בחור מוצלח במיוחד, שלמד תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, ותואר שני במנהל עסקים, שניהם בטכניון. לימים הפך רן לטכנולוג ראשי במפעל לייצור חטיפים – עבודה מעניינת ומאתגרת, עם אחריות גדולה על בריאותם של ילדים קטנים (שהם הצרכנים העיקריים של המוצרים להם היה אחראי). לאחר מכן פצח בקריירה מבטיחה בעולם ההנדסה הכימית, כמהנדס תהליך, ומנהל עבודה של כ-30 אנשים, בחיפה כימיקלים.

אם היינו מספרים לכם, שיום בהיר אחד רן עזב את העבודה, השתלב בהכשרה של Infinity Labs R&D והפך לאיש פיתוח תוכנה, בוודאי הייתם שואלים את עצמכם – למה שמישהו עם קריירה כל-כך מבטיחה יעשה צעד כה קיצוני? ברור שרן אינו אדם קל דעת, אם כך – מה הסיבה לשינוי?

הנה הסיפור של רן…

בשנתיים שקדמו לשינוי, רן כאמור עבד בחיפה כימיקלים, בתפקיד מעניין ומשמעותי, בתחום של דשנים חכמים (שאינם מזהמים את הסביבה). התפקיד היה מאתגר ואינטנסיבי, אך עם המון סיפוק. בפרויקט הגמר של התואר השני, רן נחשף לתעשיות עתירות ידע ולהייטק, והבין שבאמצעות תוכנה, Data Science, iot וכד’, יוכל להפוך את התעשייה בה עבד לחכמה יותר, יוכל למזער טעויות, לקצר זמני בדיקות ועוד.

הוא הרגיש שבמקום להתקדם ולהיות מנהל מתקן – יוכל לעשות הרבה יותר עבור תחומי הביוכימיה/מזון/ביוטכנולוגיה אותם אהב, אם יתמקצע בפיתוח תוכנה, כי שם העתיד! רק משם יוכל להיות בחזית של המהפכה התעשייתית הרביעית.

לאחר שבחן את האפשרויות, וקיבל המלצה מחבר, היה לו ברור שרק ב-Infinity Labs R&D יוכל לקבל את כל הכלים להיכנס בזמן קצר מאוד לעולם התוכנה. “לא קל לעשות הסבה בגיל 35. שיטת ההכשרה פחות אינטואיטיבית למבוגרים, שלא נולדו לתוך הטכנולוגיה. נשארתי בהכשרה המון שעות נוספות כדי להשלים את הפער. אני יודע שלא לכל אחד יש יכולת ואפשרות לעשות את זה, אבל אני קיבלתי החלטה אמיצה, רצתי איתה קדימה, ואין לי ספק שעשיתי את המהלך הנכון”.

היה נעים במיוחד לשמוע את רן מדבר על הצוות שלנו: “עברתי את ההכשרה בסניף חיפה, והמנטורים שלי היו דודו ודימה. שניהם מאוד מקצועיים, מסודרים, נותנים הכוונה מצויינת ויודעים לומר את המילה הנכונה בזמן הנכון – כשצריך הם קשוחים, וכשאפשר הם מתרככים. מצד אחד דוחפים את הסטודנטים למקצוענות ומצויינות, ומצד שני נותנים כתף”.

רן עובד היום בחברה בטחונית, ציונית, שממוקמת מבחינתו במקום מצויין. התפקיד שקיבל כולל עבודה בטכנולוגיה מאוד חדשנית ומעניינת. עכשיו, לאחר שראה שכל ההבטחות מתממשות ו”זה באמת עובד”, הוא חש נוח להמליץ על התכנית לחברים. אך הוא גם מסייג: “התכנית לא מתאימה לכל אחד – לא לכל אחד יש צורת מחשבה שמתאימה לתכנות. אבל למי שזה מתאים – ממליץ מאוד!”