תואר שני או הסבה לפיתוח תוכנה?

20170718_104757

יהב רוזנשטיין הייתה תמיד בחורה עם נטייה הומאנית – אם לפני שנה הייתם שואלים אותה אם היא חושבת על קריירה בפיתוח תוכנה, ודאי הייתה מגיבה בביטול מוחלט. אולם כיום, בעודי כותבת שורות אלה, יהב עובדת באחד התפקידים הכי מרתקים בעולם פיתוח התוכנה, בחברה ביטחונית בצפון הארץ, והיא מאושרת! מבחינתה זה חלום שהתגשם. אבל כדאי שנתחיל את הסיפור מההתחלה…

יהב למדה ביולוגיה בטכניון. לקראת סיום הלימודים החלה לחפש עבודה, וההצעות שקיבלה לא קסמו לה כלל. על פניו נראה שהתפקידים המעניינים באמת דורשים תואר שני, ויהב הרגישה צורך להתחיל לעבוד ולהיות פרודוקטיבית. בירידי תעסוקה בטכניון ראתה את נציגי החברה הביטחונית, בה היא עובדת כיום, ולא האמינה שאי פעם תוכל להגיע לשם.

בחיפושיה אחר עבודה כלבבה, ענתה יהב על מודעה של Infinity Labs R&D באחד מאתרי הדרושים, והגיעה ליום התאמה עם חששות, ספקות וחוסר ביטחון. לאחר שעברה את שלב המיונים בהצלחה רבה, יהב התייעצה עם משפחתה. אביה ובן זוגה, שעוסקים בתחום פיתוח תוכנה, חשבו שהתחום דווקא יכול להתאים לה, ויהב הסכימה לנסות.

לאחר זמן קצר במעבדות אינפיניטי יהב בלטה ביכולותיה והפכה לאחת הסטודנטיות המצטיינות במחזור. כשהגיעה לטכניון לפני כמה חודשים, לטקס סיום התואר בביולוגיה, חשה גאווה ושמחה רבה על השינוי שעשתה: “הביולוגיה תמיד תהיה תחביב עבורי – משהו שנחמד לקרוא עליו, לשוחח, לשמוע הרצאות – לא מקצוע”.

יהב מספרת שהתחושה של הסטודנטים באינפיניטי היא שמגדלים אותם, נותנים להם לצמוח ולהתפתח. זה מה שהופך את הקושי לאתגר ואת הלחץ למוטיבציה. מעבר לכך, אחד היתרונות הבולטים של תכנית ההכשרה היא שהמעסיקים הכי טובים, עם המשרות הכי אטרקטיביות, מגיעים אליך, ואתה לא צריך לרדוף אחריהם.

יהב הגיעה אלינו להכשרה כל בוקר מחיפה, וזה לא היה קל. היום, יש לנו סניף גם בחיפה… קלללללל…