למה יפית זנחה תארים במתמטיקה וכלכלה?

20170704_132548 (1)

יפית, כמו רבים אחרים, בחרה לאחר שירותה הצבאי ללמוד באקדמיה מקצוע שנראה לה מעניין ואטרקטיבי. ואכן לימודי תואר ראשון בכלכלה ומתמטיקה הובילו אותה ללימודי תואר שני, באחד ממוסדות הלימוד המובילים בארץ. היא מצאה עבודה טובה בקלות יחסית בקבוצת לבייב כאחראית כספים ונשאבה לחיים אותם בחרה כבר מגיל צעיר.
אולם לאחר כמה שנות עבודה, יפית הבינה שהיא לא במקצוע הנכון – מצד אחד היא איננה ממצה את היכולות והיצירתיות שלה ומצד שני, העולם מתקדם לכיוון פיתוח תוכנה והייטק. כך שלמרות הפוטנציאל הגבוה שלה, היא נשאבת לבינוניות – הן מבחינת העניין והסיפוק והן מבחינת השכר והביטחון התעסוקתי.
בשיחה עם חברה גילתה יפית שבעלה, תומר, עבר תהליך דומה – הוא למד אקוסטיקה, הבין שהעתיד נמצא בהייטק, ניסה להשתלב בחברת הייטק בתפקיד זוטר ולא הצליח. תומר החליט לא להסתפק במשרה בינונית במקצוע שלמד, אלא לעשות שינוי אמיתי. הוא נרשם לתכנית ההכשרה המהפכנית של חברת Infinity Labs R&D – מסלול הכשרה חינמי ייחודי לאקדמאים מצטיינים, שבסופו משובצים כל הבוגרים בתפקידי פיתוח תוכנה נחשקים בחברות המובילות במשק. תומר סיים את ההכשרה והתקבל לאותה חברה בה חשק, לתפקיד בכיר הרבה יותר מהתפקיד אליו ניגש רק חצי שנה קודם לכן.
יפית מספרת: “תומר אמר לי שהתכנית אינטנסיבית, אבל לא ידעתי עד כמה. ההכשרה היא אמנם ללא עלות, אבל מדובר ב- 28 שבועות בהם אין אפשרות לעבוד במקביל או לעשות כל דבר אחר! אני אמא ל-2 ילדים קטנים והאתגר היה גדול. כיום, כשאני בישורת האחרונה במסלול של אינפיניטי וכבר התקבלתי למשרת חלומותיי בתחום ה- Big Data, אני יכולה לומר בוודאות שעשיתי את הדבר הטוב ביותר לקריירה שלי! אני מאושרת וממליצה בחום לכל מי שרק מוכן לעשות את השינוי כמוני”.
מסתמן שהצורך באנשי פיתוח תוכנה תמיד יהיה גדול מההיצע, כך שמי שנכנס לתחום חי חיים קסומים מאוד – כל חברה מנסה ליצור את סביבת העבודה הכי אטרקטיבית – משרדים מדהימים, אוכל איכותי, חטיפים, פינות למשחק/מנוחה/נגינה ועוד. והכל על מנת לעודד יצירתיות ולמשוך את המפתחים הטובים אליה.
מנגד, צעירים איכותיים ומשכילים רבים מגלים, לאחר שסיימו את התואר הראשון ואפילו השני, כי בחרו במסלול הלא נכון – קשה להם למצוא עבודה במקצוע אותו למדו, או שהעבודה פחות מרתקת ממה שדימינו. לא כולם יודעים שקיימת אפשרות – תוך 28 שבועות בלבד – להפוך לאיש פיתוח תוכנה ולהשתלב בחברת הייטק מובילה. שיטות העבודה ב- Infinity Labs R&D משלבות מהיום הראשון משימות פיתוח מתקדמות, תוך יישום מתודולוגיות מתחום האימון ומדעי הלמידה, עם דרישות קפדניות, והענקת ניסיון מעשי המקביל ל- 3 שנות עבודה בהייטק! מדובר בהכשרה קצרה אך אינטנסיבית מאוד המשנה חיים להרבה מאוד אנשים כבר למעלה מ- 20 שנה.
אז בין אם אתם רוצים להרוויח הרבה כסף וליהנות מעבודה עם המון אתגר סיפוק ובין אם אתם רוצים לשנות את העולם – פיתוח תוכנה הוא תחום התמחות מתאים ומעצים עבורכם. האפשרות להביא רעיון, ליישם אותו ואז בלחיצת כפתור לראות אותו בידי מיליוני משתמשים – הוא בלתי נתפס!
ללא ספק – מתכנתים מעולים הם כוכבי הרוק של ימינו.