איך הופכים להיות עובדי הייטק גם בלי תואר במחשבים – תוך 28 שבועות בלבד

Cheerful guy sitting in front of desktop computer

תעשיית ההיי-טק מתפתחת בקצב מואץ והביקוש לעובדים גדול, בעיקר בתחום פיתוח התוכנה וכך גם השכר של עובדי ההייטק אשר מרקיע שחקים, עקב המחסור הגדל והולך באנשי מקצוע איכותיים ומנוסים. עובדה ידועה היא כי האוניברסיטאות אף הן לא מצליחות לייצר מספיק בוגרים אשר יאיישו את המשרות הללו. על פי ההערכות חסרים בישראל 6000 עובדי הייטק!

מנגד, צעירים רבים מגלים לאחר שסיימו את התואר הראשון ואפילו השני, כי בדיעבד בחרו במסלול הלא נכון וכי קשה להם מאוד למצוא עבודה במקצוע אותו למדו.

חברת Infinity Labs R&D מציעה מזה מספר שנים ובהצלחה רבה פתרון שנראה כמו “פתרון קסם” ולמרות שמדובר בעבודה קשה, זהו בהחלט קסם!

Infinity Labs R&D מציעה על חשבונה, מסלול הכשרה ייחודי לאקדמאים מצטיינים, מהחוגים למדעים מדוייקים והנדסה, שבסופו משובצים כל הבוגרים בתפקידי פיתוח תוכנה נחשקים בחברות המובילות במשק.

שיטות העבודה במסלול משלבות משימות פיתוח מתקדמות, תוך יישום מתודולוגיות מתחום האימון ומדעי הלמידה, עם דרישות קפדניות, תוך הענקת ניסיון מעשי המקביל ל- 3 שנות עבודה בהייטק! מדובר בהכשרה קצרה אך אינטנסיבית מאוד המשנה חיים להרבה מאוד אנשים. למרות העומס הרב, הלחץ והקושי הפיסי והמנטלי, כשמגיעים לאינפיני לאבס מגלים חבורה של חבר’ה צעירים עם עיניים בורקות ומוטיבציה מרקיעת שחקים ואי אפשר לפספס את העובדה שהם פשוט אוהבים כל רגע בחוויה החדשה שנכנסה לחייהם ותשנה אותם מקצה לקצה.

במקביל ללימודים וכחודש לפני סיום ההכשרה, מופנים המשתתפים לסדרת ראיונות עם מנהלי הפיתוח ממיטב חברות ההייטק, שיקבעו בהתאם למידת התאמתם, היכן ישובצו בתום ההכשרה, בליבת הפיתוח באחת מחברות ההייטק המובילות בארץ. התכנית, אשר קיימת כבר כ-20 שנה, ובתצורתה הנוכחית משנת 2014, מאפשרת לבוגרים להשתלב בהצלחה בתפקידי הנדסה ופיתוח משמעותיים בחברות הייטק, חברות ביטחוניות ובסטארטאפים.

מתן ארמוזה- למד פסיכולוגיה ולימודי מזרח תיכון בבן גוריון ובעקבות המסלול של אינפיניטי עובד כיום באודיוקודס כמפתח תוכנה.

“מזרח תיכון מעניין אותי כתחביב ולכן למדתי את התחום בעיקר להנאתי ולא חשבתי שזה יהיה מקצועי בחיים. כנ”ל לגבי פסיכולוגיה. עולם התכנות לא היה זר לי לחלוטין, היתה לי נגיעה לתחום בתיכון. במהלך התואר עבדתי בחברת הייטק קטנה שעובדת עם הצבא. כששמעתי על אינפיניטי, קפצתי על המציאה בשתי ידיים, מאחר וחיפשתי את הפתח לעולם ההייטק. המסלול היה סופר מעניין ואין ספק שזו היתה אחת ההחלטות החשובות בחיי. האקדמיה מכוונת מחקר. כאן קיבלתי את הכלים האמיתיים שאני צריך למקצוע”.

ח.מ. בן 30 – למד הנדסת מכונות בבן גוריון, עדיין סטודנט באינפיניטי וכבר התקבל לעבודה בחברת קנשו kenshoo, חברה שבונה אלגוריתם למסחר בפרסום במנועי חיפוש. התפקיד: מפתח תוכנה במחלקת סושל.

 “ככל שהתקדמתי בתואר ראיתי את העבודות שמציעים למהנדסי מכונות ופחות התחברתי. בנוסף, ראיתי שלמצוא עבודה לא פשוט גם אם אתה מהנדס מכונות. במשך שנה הצלחתי להגיע לראיון אחד בלבד. היו לי נגיעות לתכנות במהלך החיים אז היתה לי משיכה פוטנציאלית. המסלול של אינפיניטי ממש אחלה. לא פשוט, אפילו קשה, מאתגר, לחוץ, אבל מרגישים שלומדים יכולות מעשיות ולא תיאורטיות. המראיינים הגיעו מהחברות השונות והתראיינו תוך כדי הלימודים. אני מאוד מרוצה מהתפקיד שהתקבלתי אליו. יש לי פוטנציאל קידום וזה מאוד משמעותי עבורי.”

א.ח. – למדה תואר ראשון בהצטיינות בטכניון בביולוגיה ותואר שני בפקולטה לביולוגיה עם התמחות בביוכימיה ובעקבות המסלול של אינפיניטי התקבלה לעבודה ברפאל כמפתחת תוכנה בתקן של מהנדסת תוכנה.

 “ממש בסיום התואר כשהתחלתי לחפש עבודה בתחום, העליתי קורות חיים לאינטרנט ופנו אלי מאינפיניטי. התחלתי תהליך קבלה לעבודה גם בחברת תרופות אבל היה קליק ביני ובין אינפיניטי כבר בשלב המבחנים והחלטתי להשקיע את החצי שנה הזו ולעבוד בתחום, אשר פשוט התאהבתי בו, כמפתחת תוכנה, כשהתקן מוגדר כמהנדס תוכנה. אני מאוד מרוצה מהבחירה שלי ששינתה לי את החיים מהקצה לקצה. מבחינתי זו אחת ההחלטות הכי טובות בחיים. הקורס מאוד אינטנסיבי ואני מרגישה שאני שחייבת תודה ענקית לסטיב. בזכות המקום הזה והקרדיט שלהם את המהפך. זה לא קל לשנות מקצוע אחרי שעשיתי שני תארים. אין בי שום חרטה ואני מאושרת. אולי בעתיד יתאפשר לשלב תוכנה וביולוגיה. לא ידעתי מה זה מפתח תוכנה לפני שהגעתי לאינפיניטי. צריך ראש פתוח ואני אוהבת אתגרים”.